Keratin Kaynak

Keratin insan bünyesinde bulunan (saç,tırnak) ve arpa, buğday gibi tahıllardaki protein ağırlıklı bir maddedir. Kullanılmakta olan bir çok kozmetik ürünlerin içeriğinde keratin bulunmaktadır.
Saçları uzatmak, yoğunlaştırmak ya da röfle – balyaj gibi farklı uygulamalar yaptırmak isteyenler için etkili bir yöntemdir “keratin kaynak”. Kişinin saçının dip kısmı ile takılacak olan saçın uç kısmının teknolojik olarak eklenip birleştirilmesi ile gerçekleşen bir işlemdir. Keratinin en önemli özelliği kimyasal bir madde içermemesidir.
Saça takılırken keratin kaynak maşası ile profesyonel bir uzman tarafından yapılmalı ve yine sökülürken profesyonel bir uzman tarafından keratin sökücü sıvı kullanılarak keratinler saçtan zararsız bir şekilde temizlenmelidir. Kişinin saç yapısı ve rengiyle uyumlu seçilen keratinli kaynak saç hem oldukca doğal bir görünümde olur hem de dışarıdan bakıldığına fark edilmez.
Salonumuzda bu konuda eğitimli uzman ekibimiz; kullanım süresi, bakımı ve benzeri bir çok bilgiyi siz değerli müşterilerimize vererek ve teknik kurallarla doğru bir keratin kaynak işlemi yaparak doğal yoğun ve uzun saçlara sahip olmanızı sağlayan profesyonelliğe sahiptir. Size kalan ise bunun keyfini çıkarmaktır.